AGD

Walizki podróżne – jak wybrać?

Jak wybrać walizkę na kółkach

Pakowanie bagażu to swojego rodzaju rytuał, który czeka nas przed każdym wyjazdem na urlop. Obecnie najpopularniejszym bagażem są walizki podróżne na kółkach. Jak jednak wybrać taką, które będzie odpowiednia dla naszych potrzeb? Kupić tanią walizkę z supermarketu czy zapłacić więcej za produkt renomowanej jak marki jak Samsonite czy Puccini?

Walizka na kółkach

Kółka to bardzo istotny element bagażu podróżnego szczególnie jeśli na urlop wybieramy się samolotem i czeka nas trochę pieszych wędrówek po lotniskach, dworcach itd. Plastikowe kółka w tanich walizkach mogą bardzo szybko ulec zniszczeniu, dużo odporniejsze są kółka kauczukowe, które dodatkowo posiadają łożyska. Przydatne mogą być również osłony na kółka, które zapobiegną ich uszkodzeniu w czasie manewrowania w ciasnych przestrzeniach, jak na przykład korytarz pociągu czy kabina samolotu.

W przypadku małych bagaży, np walizek kabinowych możecie wybrać modele z dwoma kółkami. Natomiast dużymi walizkami najlepiej manewruje się gdy mają cztery, i to na dodatek obrotowe, kółka.

Walizki kabinowe

W poprzednim akapicie wspomnieliśmy to czymś takim jak walizki kabinowe. Jest to potoczna nazwa na niewielkie walizki spełniające wymogi linii lotniczych, dotyczące bagażu podręcznego, który zabieramy ze sobą do kabiny samolotu. Pamiętajcie, że wymogi te mogą różnić się w zależności od danego przewoźnika. W internecie z łatwością znajdziecie listę wymiarów bagaży podręcznych w różnych liniach. Jeśli korzystacie z usług różnych przewoźników warto wybrać walizkę, które spełnia najbardziej restrykcyjne wymogi, dotyczące wymiarów. Dzięki temu walizki kabinowej będziecie mogli użyć także w innych liniach. Jeśli zawsze, lub prawie zawsze, korzystacie z tej samej firmy warto wybrać walizkę przystosowaną do jej wymogów.

A klikając w link poniżej znajdziecie galerię walizek na kółkach dla dzieci i dorosłych, kilku renomowanych producentów.

Przejdź do produktu