AGD

Wyciskarka wolnoobrotowa Kalorik TKG FE 1001

Wyciskarka wolnoobrotowa Kalorik TKG FE 1001

O tym, że soki owocowe czy warzywne są niezwykle zdrowe i pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie wiemy nie od dziś. Soki możemy co prawda kupić w sklepie jednak zdecydowanie zdrowsze i bardziej wartościowe są soki, przygotowane w domu, ze świeżych owoców.

Wyciskarka czy sokowirówka

Różnica pomiędzy wyciskarką, a tradycyjną sokowirówką polega na sposobie obróbki owoców czy warzyw. W przypadku sokowirówki owoce są szatkowane, za pomocą szybko obracających się ostrzy. W wyniku tego powstaje stosunkowo duża ilość miąższu i dość mało soku. Natomiast w przypadku wyciskarek wolnoobrotowych owoce są miażdżone, pozwala to na zachowanie struktury komórkowej, dzięki czemu soki mają maksimum witamin i składników odżywczych. Dodatkowo metoda wyciskania wolnoobrotowego produkuje niewielką ilość miąższu i dużą ilość soku.

Wyciskarka Kalorik

Wyciskarka Kalorik to prawdziwy kuchenny kombajn dla każdego, kto dba o swoją dietę i chce się zdrowo odżywiać. Sok uzyskiwany jest szybko i przy minimalnym nakładzie pracy, a w zestawie znajdziecie także szereg przydatnych akcesoriów. Poza sokami przy pomocy wyciskarki Kalorik możecie przygotować także warzywne papki dla niemowlaków i gęste owocowe soki z drobinkami owoców. A pełne dane techniczne tego urządzenia znajdziecie na stronie produktu.