Gry planszowe na prezent – 7 Cudów Świata

7 Cudów Świata

7 Cudów Świata to jedna z najczęściej nagradzanych, strategicznych gier planszowych ostatnich lat. Gra ta otrzymała ponad 20 różnych nagród i wyróżnień w krajach Europy Zachodniej i Ameryki. Jest to gra strategiczna, która przenosi nas w czasu antyczne, a jej motywem przewodnim jest rozwój starożytnych cywilizacji. W 7 Cudów Świata może jednocześnie grać od 2 do 7 graczy, a rozegranie jednej partii zajmie nam około 30 minut. Każdy z graczy staje na czele jednej ze starożytnych cywilizacji i dąży do jej rozwoju na kilku polach: gospodarczym, ekonomicznym, militarnym, dyplomatycznym itd. Ważną rolę pełni także budowanie tytułowych cudów świata czyli monumentów, które pozwoliły zapisać się tym cywilizacjom na kartach historii.

Kilka podstawowych zalet gry planszowej 7 Cudów Świata:

  • Unikalna mechanika, dzięki której żaden z graczy nie czeka na swoją kolej. Gracze rozgrywają daną turę jednocześnie dzięki czemu cała partia zajmuje tylko około pół godziny.
  • Proste zasady ale zapewniające zarazem bardzo wiele, różnych dróg prowadzących do zwycięstwa.
  • Gra zapewnia duży poziom interakcji z innymi graczami ale tylko interakcji pozytywnej. Nie niszczymy, walczymy itd.
  • Rozbudowany system handlu z innymi graczami, dzięki któremu możemy wykorzystać ich działania na naszą korzyść

Dzięki prostym zasadom i dynamicznej rozgrywce 7 Cudów Świata to propozycja gry planszowej nie tylko dla zatwardziałych fanów strategii ale w zasadzie dla wszystkich.
Gra planszowa 7 Cudów Świata

Przejdź do produktu