Jak wybrać krzesełko do karmienia?

jakie krzesełko do karmienia

Krzesełko do karmienia to obowiązkowy mebelek w domu, w którym znajduje się małe dziecko. Tego rodzaju krzesełko ułatwia rodzicom karmienie i umożliwia maluchowi naukę samodzielnego spożywanie posiłków. Zwykle dziecko zaczyna korzystać z krzesełka do karmienia gdy umie już siadać i utrzymać równowagę w tej pozycji. Jak jednak w gąszczu dostępnych produktów wybrać idealne krzesełko dla dziecka? W naszym krótki poradniku na ten temat znajdziesz kilka istotnych punktów, na które trzeba zwrócić uwagę przy takim zakupie.

Jakie kupić krzesełko do karmienia

  • Siedzisko krzesełka do karmienia jest ważne z kilku względów. Powinno być dobre wyprofilowane i tym samym wygodne dla dziecka. Powinno być również miękkie i pokryte wodoodpornym materiałem, łatwym w czyszczeniu. Bardzo przydatny jest również tak zwany pałąk kroczny czyli pionowy słupek między nogami dziecka, który zapobiega jego zsuwaniu. Siedzisko powinno być również regulowane tak aby krzesełko do karmienia mogło być cały czas stosowane wraz ze wzrostem dziecka.
  • Pasy bezpieczeństwa – koniecznie sprawdź czy krzesełko do karmienia, które chcesz kupić wyposażone jest w pasy bezpieczeństwa. Chronią one szczególnie ruchliwe maluchy przed wypadnięciem z krzesełka.
  • Stelaż czyli cała konstrukcja krzesełka, poza siedziskiem, wpływa przede wszystkim na stabilność i wagę. Najczęściej spotykamy krzesełka ze stelażem z plastiku, aluminium i drewna. Do najbardziej nietrwałych należą chyba krzesełka z plastiku, drewno daje największą stabilność ale jest stosunkowo ciężkie, natomiast aluminium jest lekkie ale takie krzesełka nie zawsze są stabilne. Bardzo ważne jest również to czy krzesełko jest składane. Jeśli masz zamiar dużo podróżować wybierz model, który można złożyć i spakować.
  • Tacka czyli powierzchnia zastępująca dziecku stół powinna spełniać kilka wymogów aby można było z niej łatwo korzystać. Bardzo przydatne są wgłębienia na talerzyk czy kubek, tacka powinna być również wyjmowana tak aby można ją było łatwo umyć. Koniecznie musi ona posiadać także regulację, która będzie umożliwiała zmianę jej pozycji względem dziecka.
  • Kółka to ostatni element, na który zwracamy w naszym poradniku na temat tego jak wybrać dobre krzesełko do karmienia. Jeśli będziesz często przestawiać krzesełko wybierz model z kółkami, zwrócić jednak uwagę aby wybrać model, który posiada blokadę kółek. Pamiętaj jednak, że kółka mogą nieco zmniejszać stabilność całego krzesełka. Jeśli natomiast, krzesełko będzie stało, przez większość czasu, w jednym miejscu możesz wybrać model bez kółek.

Jeśli zastosujesz się do tych kilku, istotnych punktów na pewno uda się wybrać funkcjonalne i praktyczne krzesełko do karmienia. A poniżej znajdziecie link do galerii kilkudziesięciu modeli polecanych krzesełek do karmienia.

Przejdź do produktu