Jak wybrać plecak szkolny?

Jak wybrać plecak szkolny

Szkolny plecak to najistotniejszy element wyprawki szkolnej. Jeśli dobrze wybierzemy plecak posłuży on dziecku nawet kilka lat, a wybór ten jest tym bardziej istotny, że będzie odpowiadał również za zdrowe plecy naszej pociechy. Plecak powinniśmy wybierać w pierwsze kolejności ze względu na jego ergonomię i na to aby odpowiednio rozkładał ciężar i nie przyczyniał się do wad postawy czy kręgosłupa. Poniżej stworzyliśmy krótką listę rzeczy, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę przy wybieraniu plecaka szkolnego.

Jaki plecak szkolny?

  • „Plecy” to najistotniejszy element każdego plecaka. Jest to część, która styka się bezpośrednio z plecami dziecka. Element ten w plecaku szkolnym koniecznie powinien być sztywny.
  • Szelki plecaka to również bardzo ważna jego część. W przypadku plecaka szkolnego powinny być one szerokie aby odpowiednio rozkładać ciężar. Minimalna szerokość szelek to 4 centymetry. Szelki powinny być również miękkie aby nie powodować otarć przy dłuższym noszeniu.
  • Waga plecaka to kolejna rzecz, na która powinniśmy zwrócić uwagę. Normy europejskie wskazują, że plecak dla dzieci z klas I-III nie powinien ważyć więcej niż 1,2 kg. Dla dzieci starszych norma to 1,4 kg.
  • Bardzo ważne są również elementy odblaskowe, które powinien zawierać plecak tak aby dziecko było widoczne dla kierowców. Powierzchnie odblaskowe powinny być stosunkowo duże i dobrze widoczne.

Kierując się tymi kilkoma punktami wybierzecie odpowiedni plecak szkolny dla swojego dziecka. A kilkanaście wybranych modeli plecaków dla dziewczynki i chłopca znajdziecie po kliknięciu w poniższy link do strony produktu.

Przejdź do produktu