Jaki wybrać sterylizator do butelek?

Sterylizator do butelek

Każde małe dziecko, do 6 miesiąca życia, powinno być karmione z regularnie sterylizowanych butelek. Dzięki temu minimalizujemy możliwość powstawania u dziecka dolegliwości żołądkowych, biegunek itd. Butelki możemy oczywiście wyparzać przez gotowanie w wodzie jednak jest to dosyć kłopotliwe i czasochłonne. Zbyt krótkie gotowanie może nie spełnić swojego zadania, natomiast jeśli butelki i smoczki pozostawimy w gotującej wodzie zbyt długo, może zacząć osadzać się na nich kamień. Tu z pomocą przychodzą nam sterylizatory butelek, które większość pracy wykonają za nas.

Sterylizator do butelek parowy czy elektryczny?

W sprzedaży dostępne są obecnie 2 podstawowe typy sterylizatorów do butelek: parowe i elektryczne. Do użycia sterylizatora parowego potrzebna nam będzie kuchenka mikrofalowa. Zwykle mają one postać stosunkowo dużych, plastikowych pojemników, w których zmieści się kilka butelek i smoczków. Taki pojemnik po włożeniu do niego umytych butelek i wlaniu odpowiedniej ilości wody umieszczamy w „mikrofali”. Moc i czas sterylizowania podana jest każdorazowo w instrukcji sterylizatora.

Plusem sterylizatora parowego jest duża pojemność i prosta obsługa. Jako minus możemy zaliczyć to, że nie posiada on dodatkowych funkcji jak np podgrzewanie pokarmów. W przypadku urządzeń elektrycznych, sterylizacja jest zwykle jedną z dodatkowych funkcji. Najczęściej urządzenie takie ma także opcję podgrzewania pokarmów płynnych i stałych. Wadą sterylizatorów elektrycznych jest zwykle ich mniejsza pojemność co może mieć znaczenie na przykład dla rodziców bliźniaków. A kilkanaście wybranych sterylizatorów znanych producentów znajdziecie klikając w poniższy link.

Przejdź do produktu