Prezenty dla dzieci – basen ogrodowy

Basen ogrodowy dla dzieci

Ciepła, słoneczna pogoda zachęca do zabaw na świeżym powietrzu, a basen ogrodowy to świetny sposób aby zafundować dzieciakom zabawę i możliwość kąpieli bez wycieczki na plażę. Jaki jednak wybrać basen ogrodowy dla dzieci? Czy zdecydować się na tańsza opcję i basen dmuchany czy zainwestować w większy basen rozporowy?

Basen dmuchany czy rozporowy

Dmuchane baseny to najtańsze i również najmniejsze modele ogrodowych basenów. Ich ceny, zależnie od wielkości, zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Ścianki takiego basenu są wypełnione powietrzem, takie mniejsze baseny będą dobrym rozwiązaniem dla małych dzieci, a dodatkowo są w całości wykonane z miękkich, elastycznych materiałów, dzięki czemu dziecko nie zrobi sobie krzywdy.

Baseny rozporowe są zwykle dużo większe, a często także dużo głębsze. Przy takich większych basenach należy dużo większą uwagę zwrócić na bezpieczeństwo dzieci i nie pozostawić ich bez nadzoru w czasie zabawy. Baseny rozporowe nabierają kształtu po napełnieniu wody, dzięki ciśnieniu, w związku z czym zawsze mają kształt okrągły. Również są wykonane w całości z miękkich materiałów. Ceny basenów rozporowych wynoszą, zależnie od wielkości od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Baseny ogrodowe na stelażu

Najdroższą wersją basenu ogrodowego są tak zwane baseny stelażowe. Są to konstrukcję oparte na specjalnym stelażu. Baseny takie są zdecydowanie największe ale również najdroższe. Większe modele basenów stelażowych mają także opcję dołączenia filtrów czy podgrzewaczy wody. Ceny tego rodzaju basenów także wynoszą od kilkuset to kilku czy nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Przejdź do produktu
  • AnnaTy

    Po latach posiadania basenu stelażowego postanowiliśmy zainwestować w basen poliestrowy i to była najlepsza decyzja! Po obejrzeniu ekspozycji PoolsFactory, kupiliśmy jeden z ich modeli. Montaż przebiegł pomyślnie i teraz cieszymy się kąpielą w ogrodzie 🙂