Prezenty dla noworodka

Odzież dziecięca Wyprzedaż

Pojawienie się w domu małego dziecka to często powód do odwiedzin do rodziny czy przyjaciół, którzy wpadają zobaczyć nowa pociechę. Często z tej okazji goście przynoszą prezenty dla dziecka czy świeżo upieczonych rodziców. Dzisiaj mamy dla Was kilka prostych pomysłów co można wręczyć w czasie takiej wizyty. Uwzględniliśmy w tym zestawieniu prezenty, które naprawdę przydadzą się rodzicom i ułatwią im pierwsze tygodnie opieki nad maluchem.

Pomysły na prezenty dla noworodka

  • Pieluszki i nawilżane chusteczki dla dzieci to absolutne artykuły pierwszej potrzeby. Taki prezent może sprawiać wrażenie „pójścia na łatwiznę” jednak na pewno będzie przez rodziców wykorzystany. Noworodki używają zwykle pieluszek w rozmiarze 1, chyba że są to wcześniaczki wtedy możecie spróbować kupić pieluszki w rozmiarze 0 lub Newborn choć są one dosyć trudno dostępne.
  • Kocyki i pieluchy flanelowe – to kolejny przykład bardzo praktycznego prezentu, który na pewno zostanie wykorzystany. Pieluchy flanelowe używa się przy codziennej pielęgnacji noworodków do różnych zadań, a kilka, różnych kocyków to także pozycja obowiązkowa.
  • Kosmetyki dla noworodków – tu trzeba pamiętać, że w przypadku tak małych dzieci najlepsza zasada to jak najmniej kosmetyków. Powinniśmy ograniczać kontakt tak małego dziecka z chemią jeśli więc chcecie kupić kosmetyki na prezent wybierzcie firmy oferujące kosmetyki naturalne pozbawione szkodliwych substancji. Zwróćcie też uwagę aby kosmetyki można było używać od pierwszych dni dziecka.
  • Ubranka to prezent, po który sięga wielu z nas wybierając się z wizytą do rodziców noworodka. Pamiętajmy jednak o tym, że nie zawsze trafimy w gust rodziców, jeśli więc decydujecie się na ubrania wybierzcie takie w stonowanych, uniwersalnych kolorach. Jeśli chodzi o rozmiar to zwykle jest to 62 lub 68. W przypadku dzieci przedwcześnie urodzonych o niskiej masie ciała mogą to być dużo mniejsze rozmiary jak 56 czy nawet 50.
Przejdź do produktu