Prezenty na Baby Shower

Prezenty na Baby Shower

Baby Shower to zwyczaj, który przywędrował do nas z kręgu kultury anglosaskiej, a jest to przyjęcie organizowane z okazji niedalekiego przyjścia na świat nowego członka rodziny. W Baby Shower uczestniczą zwykle kobiety, przyjaciółki czy krewne przyszłej mamy. Na Baby Shower wypada przynieść podarunek dla dzidziusia lub mamy, a na zachodzie można się spotkać nawet z przygotowywaniem listy prezentów. W związku z tym, że zwyczaj organizowania Baby Shower jest coraz popularniejszy w Polsce mamy dzisiaj dla Was kilka propozycji prezentów dla przyszłej mamy i/lub dziecka, które możecie wręczyć z tej okazji.

  • Pieluszki to może pomysł, który wyda Wam się banalny mamy jednak gwarancję, że będzie to podarunek bardzo praktyczny. Mogą to być zarówno pieluszki jednorazowe (kupujemy wtedy pieluszki w Rozmiarze 1) jak i pieluszki tetrowe lub flanelowe, które bardzo przydają się w codziennej pielęgnacji.
  • Ładna ramka na zdjęcia to drobiazg dla przyszłej mamy, w który będzie mogła oprawić pierwsze zdjęcia swojej pociechy.
  • Bardzo przydatne będą również różnego rodzaju kocyki, pościele do wózka czy łóżeczka, rożki dla niemowlaków, ręczniki dla małych dzieci itd.
  • Ubranka to prezent niosący ze sobą pewne ryzyko, po pierwsze możemy nie trafić w gust rodziców, a po drugie nie zawsze dobrze dopasujemy rozmiar. Lepiej kupić ciuszki trochę za duże niż za małe, a jeśli nie znamy preferencji rodziców, sięgajmy raczej po ubranka w neutralnych, delikatnych kolorach.
  • Jeśli chcecie sprawić przyszłej mamie droższy prezent jak wózek czy nosidełko koniecznie uzgodnijcie to z obojgiem rodziców.