Wózek bliźniaczy – jaki wybrać?

Wózki bliźniacze

Dwuosobowy wózek bliźniaczy to naprawdę duży wydatek, dla świeżo upieczonych rodziców. Warto więc wybrać tak aby wózek rzeczywiście posłużył nam przez dłuższy czas i nie sprawiał dodatkowych problemów. Poniżej wypisaliśmy kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze takiego wózka, a na końcu znajdziecie link prowadzący do galerii kilkunastu różnych modeli wózków dla bliźniaków.

Jak wybrać wózek dla bliźniaków?

  • Jeśli chcesz kupić wózek bliźniaczy, w którym dzieci siedzą obok siebie sprawdź jego szerokość, a następnie zmierz szerokość drzwi, przez które będziesz przejeżdżać wózkiem. Może się zdarzyć, że wózek będzie za szeroki. Sprawdź także wymiary wózka po złożeniu i porównaj je z rozmiarami swojego bagażnika samochodowego.
  • W przypadku wózków, w których dzieci siedzą jedno za drugim nie zawsze łatwo zamontować gondole. Jeśli więc chcesz z nich korzystać sprawdź czy wybrany model posiada taką opcję.
  • Przez zakupem warto też sprawdzić czy wózek jest kompatybilny z nosidełkami, które w pierwszych miesiącach życia będą służyć dzieciom za foteliki samochodowe. Jeśli mamy wózek i nosidełka różnych firm warto sprawdzić czy można kupić tak zwane adaptery czyli mówiąc potocznie „przejściówki” pozwalające na montaż nosidełek na wózku.
  • Ciężar wózka jest równie ważny, razem z podwójną wagą pasażerów wózek może stanowić obciążenie w trakcie spacerów. Sprawdźcie więc wagę wózka przed jego zakupem. Lżejsze modele będzie także łatwiej spakować do samochodu, szczególnie jeśli mama będzie musiała często robić to sama.
Przejdź do produktu