Gry

Gry
monopoly-gra

Gry na prezent – Monopoly

Monopoly czyli po polsku Monopol to obok Scrabble i Chińczyka chyba najbardziej znana gra planszowa na świecie. O jej popularności może świadczyć chociażby to, że ukazało się już kilkadziesiąt różnych wersji tej gry planszowej nawiązującej do popularnych filmów, znanych miejsc, książek itd. Wszystko zaczęło się jednak od klasycznej, standardowej wersji Monopoly, którą możecie znaleźć klikając w link pod tekstem.

Monopoly Gra

Chyba prawie każdy wie na czym polega gra w Monopoly. Jest to gra planszowa przeznaczona dla 2 do 6 graczy, w której wcielamy się w magnatów nieruchomości. Gracze kupują działki o różnej wartości, a następnie stawiają na nich domy i hotele. Jeśli na polu, którego jesteśmy właścicielem stanie pionek innego gracza, możemy pobrać od niego opłatę zależną od ilości nieruchomości na danym polu. Pikanterii rozgrywce dodają losowe karty z różnymi wydarzeniami dotyczącymi naszych finansów. Gra Monopoly przeznaczona jest już dla dzieci od 8 roku świetnie będzie się więc przy niej bawić cała rodzina.

Oceń
Czytaj więcej
cel-pal-pingwiny-z-madagaskaru

Gry dla dzieci – Cel! Pal! Pingwiny z Madagaskaru

Skipper, Rico, Kowalski i Szeregowy czyli zwariowana ekipa pingwinów znanych z serii filmów animowanych staje do wyrównanej walki w grze planszowej Cel! Pal! Pingwiny z Madagaskaru. Każdy z graczy, a może być ich minimalnie dwóch, a maksymalnie czterech zajmuje własną lodową wyspę. Naszym zadaniem jest przejęcie wysp innych graczy. W tym celu będziemy musieli na naszej wyspie gromadzić surowce, budować nowe budynki i oczywiście tworzyć naszą własną armię pingwinów.

Pingwiny z Madagaskaru gra

Jeśli Twoje dziecko jest fanem drużyny lekko zwariowanych Pingwinów z Madagaskaru to gra ta powinna je zachwycić. Rekomendowana dolna granica wieku dla tej gry planszowej wynosi 10 lat, oczywiście mogą w nią zagrać również młodsze dzieci konieczna może się okazać jednak pomoc rodziców. A aktualną cenę gry planszowej z Pingwinami z Madagaskaru możecie sprawdzić klikając w poniższy link.

Gry dla dzieci – Cel! Pal! Pingwiny z Madagaskaru
5 (100%) 1
Czytaj więcej
gry-logiczne-logix

Gry logiczne – Logix

Jeśli lubicie logiczne układanki, zagadki i łamigłówki, a do tego lubicie od czasu do czasu zagrać w gry planszowe z przyjaciółmi lub rodzina to mamy propozycję idealną dla Ciebie. Jest to prosta ale wciągająca gra logiczna pod tytułem Logix. Jest ona przeznaczona dla od 2 do 4 graczy, a dolna granica wieku, rekomendowana przez wydawcę gry, to 10 lat.

Na początku rozgrywki każdy z graczy losuje kartę z tajnym kodem, którego nie pokazuje innym graczom. Kod ten to kształt, który musimy następnie ułożyć na planszy z kulek w jednym kolorze. Oprócz tego żeby ułożyć własny kształt musimy też pamiętać o tym aby przeszkadzać innym uczestnikom w ułożeniu ich kodu. Nie wiemy jaki kształt mają ułożyć inni gracze często musimy więc działać na wyczucie i starać się przewidzieć ruchy przeciwników. Kolejną zaletą gry logicznej Logix jest jej przystępna cena. Zależnie od tego czy jest dostępna akurat w promocji czy nie możecie kupić ją w okolicach 30 zł.

Gry logiczne – Logix
5 (100%) 1
Czytaj więcej
gry-dla-3-latkow-kot-w-worku

Gry dla 3 latków – Kot w worku

Wydawnictwo Granna, które ma na swoim koncie bogaty dorobek edukacyjnych gier planszowych dla najmłodszych dzieci, przygotowało serię planszówek „Gry i zabawy Smoka Obiboka”. W ramach tej serii dostępne są gry planszowe dla dzieci w wieku przedszkolnym, czyli od 3 roku życia. Gry te pomagają przedszkolakom poznawać świat, hołdując starej zasadzie – baw się i ucz. Gra Kot w worku przeznaczona jest właśnie dla dzieci w wieku od lat 3 do lat 8, jednocześnie w zabawie może wziąć udział od 1 do 6 graczy.

Gry planszowe dla 3 latków

Gra Kot w worku polega na rozpoznawaniu określonych kształtów. Specjalne żetony, wykonane z twardej tektury, umieszczane są w woreczku, dziecko losuje żeton i jeszcze w woreczku musi rozpoznać dotykiem co przedstawia. Jeśli dobrze odgadnie kształt żetonu umieszcza go na planszy w określonym miejscu. Gra jest nieskomplikowana, dostarcza jednak maluchom dużo zabawy. Wszystkie elementy wykonane są solidnie i dużą dbałością o szczegóły. Grę Kot w worku możecie więc spokojnie kupić też jako prezent dla dziecka znajomych czy rodziny.

Gry dla 3 latków – Kot w worku
4 (80%) 1
Czytaj więcej
kto pozmywa

Gry dla 6 latków – Kto pozmywa

Kiedy ze stołu zniknie ostatni kęs pysznego obiadu zapada cisza, a w powietrzu wisi niewypowiedziane pytanie „Kto pozmywa?”. Ta szybka i dynamiczna ale zarazem bardzo prosta gra planszowa dla całej rodziny, pozwoli rozstrzygnąć ten dylemat bez kłótni. Zasady są naprawdę banalne i gra sprawdzi się świetnie dla młodszych dzieci. W „Kto pozmywa” może grać jednocześnie od 2 do 4 graczy, a jedna partia zajmie nam zaledwie około 15 minut. Dużym atutem jest również niska cena tej gry planszowej, możecie ją kupić już za niecałe 20 złotych. Jeśli więc szukacie taniej planszówki dla dzieci zapraszamy do kliknięcia w link pod tekstem.

Dobre gry planszowe dla 6 latków

Rekomendowana przez twórców tej gry planszowe, dolna granica wieku to 6 lat. Gra „Kto pozmywa” ze względu na proste zasady i bardzo duży poziom interakcji sprawdzi się świetnie właśnie w przypadku najmłodszych graczy. Chociaż również rodzice mogą od czasu do czasu zagrać w ramach zabawnego przerywnika.

Gry dla 6 latków – Kto pozmywa
5 (100%) 1
Czytaj więcej
gra-planszowa-co-slychac-na-farmie

Gry dla 6 latków – Co słychać na farmie?

Dobry refleks, spostrzegawczość i umiejętność liczenia to trzy podstawowe rzeczy, które pomogą Ci w rozgrywce w „Co słychać na farmie?”. Gra ma proste zasady ale również dużą dawkę humoru. W celu zdobycia punktów musimy jak najszybciej odnaleźć określone zwierzę, występujące w określonej liczbie i wydać jego odgłos. Małe dzieci grające w „Co słychać na farmie?” uczą się dzięki tej grze szybkiego liczenia, a także poznają różne zwierzęta hodowlane i to jakie odgłosy wydają.

Gry planszowe dla 6 latków

Dolna, rekomendowana przez wydawcę, granica wiekowa dla graczy w „Co słychać na farmie?” to 6 lat. Oczywiście nie oznacza to, że w grę nie może zagrać również starsze rodzeństwo czy rodzice. Ta gra planszowa ukazała się w serii „Dobra gra w dobrej cenie”. Wydawnictwo Egmont proponuje w tej serii gry, które nie tylko kupicie już za kilkanaście złotych, ale które sprawdzą się również jako świetna rozgrywka dla całej rodziny.

Gry dla 6 latków – Co słychać na farmie?
4.5 (90%) 2
Czytaj więcej
zatoka-pelikanow

Dobra gra rodzinna ✓ Zatoka pelikanów

Zatoka pelikanów to rodzinna gra planszowa, przeznaczona dla 2 do 4 graczy. Celem wszystkich graczy jest stworzenie tytułowej zatoki pelikanów, a odbywa się to przez dokładanie kolejnych, 6-kątnych elementów reprezentujących jeziora, lasy czy plaże. W ten sposób gracze sami tworzą planszę gry, która przy każdej rozgrywce wygląda inaczej. Za rozbudowę zatoki pelikanów i dokładanie kolejnych elementów planszy gracze otrzymują punkty, a zwycięzcą zostaje oczywiście ten, który zdobędzie ich najwięcej. Jedna rozgrywka w Zatokę pelikanów zajmie Wam niecałą godzinę, a dolna granica wieku, rekomendowana przez twórcę gry to 10 lat.

Seria „Dobra gra rodzinna”

Zatoka Pelikanów ukazała się w ramach nowej serii gier planszowych „Dobra gra rodzinna”. Skupia ona dobre gry, polskich i zagranicznych autorów, przy których czas spędzić może cała rodzina. W serii, oprócz Zatoki pelikanów, ukazały się między innymi takie gry planszowe jak Sawanna, Zęby smoka czy Wyprawa po skarb.

Dobra gra rodzinna ✓ Zatoka pelikanów
5 (100%) 1
Czytaj więcej
nogi-stonogi-gry-dla-4-latkow

Gry planszowe dla 4 latków – Nogi stonogi

Wdawnictwo Egmont ma na swoim koncie całkiem sporo gier planszowych skierowanych do najmłodszych graczy. Jedną z planszówkowych nowości Egmontu jest gra planszowa dla dzieci w wieku od lat 4, pod tytułem Nogi stonogi. Celem graczy jest stworzenie jak najdłuższej stonogi, co polega na zdobywaniu kolejnych par butów dla naszego stworka. Buty te zdobywamy rzucając kostkami, sami decydujemy ile butów i w jakim kolorze chcemy zdobyć. Jednak im większa nagroda, tym większe ryzyko i możemy skończy z niczym.

Gry dla 4 latków

Wszystkie elementy gry Nogi stonogi wykonane są z solidnego, grubego kartonu, dzięki czemu będą oporne na działanie małych dzieci. Gra posiada dwa warianty dla młodszych i starszych dzieci, a w obu z nich mali gracze uczą się liczyć i poznawać nowe kolory. Gra zebrała pozytywne opinie zarówno wśród graczy jak i rodziców, a aktualną cenę tej gry planszowe dla 4 latków i starszych dzieci możecie sprawdzić przechodząc na stronę sklepu.

Gry planszowe dla 4 latków – Nogi stonogi
5 (100%) 2
Czytaj więcej
scrabble-dla-dzieci

Scrabble Flip czyli Scrabble dla dzieci

Gra Scrabble, w które układamy słowa z żetonów przedstawiających poszczególne litery, to jedna z najbardziej znanych, na całym świecie planszówek. Nic więc dziwnego, że gra ta doczekała się wersji stworzonej z myślą o najmłodszych graczach. Wersja ta to Scrabble Flip gra planszowa przeznaczona dla dzieci od lat 8.

Scrabble dla dzieci

W Scrabble Flip dodano spory element zręcznościowy, podobnie jak oryginalna wersja dla dorosłych, gra przeznaczona jest dla 2 do 4 graczy. Całkowitej zmianie uległ sposób zdobywania poszczególnych literek, nie losujemy ich już z woreczka, a musimy je zdobyć strzelając krążkami ze specjalnej wyrzutni. Gracz musi trafić krążkiem w literkę, którą chce zdobyć lub trafić w wieżę na środku planszy. Takie trafienie daje nam swojego rodzaju jokera i pozwala na wybranie dowolnej literki. Po zebraniu wszystkich liter danego słowa gracz musi je wypowiedzieć zdobywając w ten sposób punkty. Oczywiście zwycięzcą zostaje ten gracz, któremu uda się ułożyć najwięcej słów i zdobyć najwięcej punktów.

Scrabble Flip czyli Scrabble dla dzieci
4.5 (90%) 2
Czytaj więcej
Strona 1 z 1512345...10...Ostatnia »