Gry planszowe dla całej rodziny – Blokus

Blokus

Blokus to gra logiczna dla całej rodziny, która od czasów swojej premiery zdobyła szereg prestiżowych nagród i wyróżnień na całym świecie. Blokus został uznany za najlepszą grę planszową roku między innymi w Japonii, Australii, Szwecji, Francji czy Finlandii. Zasady są banalnie proste, a ich nauczenie się zajmuje dosłownie minutę, natomiast sama rozgrywka wymaga już nie lada kombinowania i planowania. Rekomendowana dolna granica wieku dla graczy w Blokus to 7 lat, także do zabawy będzie można zaprosić również młodszych członków rodziny.

Gra Blokus

Na początku gry każdy z graczy otrzymuje zestaw 21 różnokolorowych elementów, przypominają one nieco klocki ze znanej gry Tetris. Celem każdego z graczy jest umieszczenie jak największej liczby klocków na planszy. Warunek jest jeden, umieszczany przez nas klocek musi się stykać narożnikiem z innym klockiem tego samego koloru. Wydaje się proste, jednak w praktyce trzeba się mocno nakombinować, żeby pozbyć się jak największej ilości naszych elementów.

Rozgrywka w Blokus kończy się gdy na planszy nie da się już umieścić więcej elementów, a zwycięzcą zostaje ten gracz, któremu zostanie najmniej elementów. A plansza po rozegraniu partyjki w Blokus wygląda mniej więcej tak:

Blokus gra

Przejdź do produktu