Gry

Najlepsze gry planszowe na imprezę

Gry planszowe na imprezę

Kilka lat temu większości z nas gry planszowe kojarzyły się co najwyżej z Chińczykiem i zabawami dla małych dzieci. Jednak już od dłuższego czasu gry planszowe przeżywają prawdziwy renesans, a grają wszyscy niezależnie od wieku. Niektóre gry planszowe mogą być idealnym sposobem na rozkręcenie domowej imprezy, wystarczy wybrać odpowiednią grę, w którą na raz może grać większa liczba osób i brać się do zabawy. A poniżej znajdziecie krótkie zestawienie najlepszych, imprezowych tytułów.

  • Jungle Speed to gra na imprezę, w którą grać może nawet 20 osób. W Jungle Speed liczy się przede wszystkim refleks, szybkość i dobra zabawa. Mimo prostej mechaniki dawka śmiechu gwarantowana.
  • Dixit to gra, która nieźle zamieszała na rynku planszówek w ciągu ostatnich kilku lat. Trudno zakwalifikować ją do jednego gatunku, a nawet w kilku zdaniach opisać o co w niej chodzi. Gra stawia na wyobraźnię i abstrakcyjne myślenie, a maksymalna liczba graczy to 6 osób.
  • Dobble to kolejny imprezowy tytuł, który ma może pewne cechy wspólne z Jungle Speed. Tu też liczy się refleks i szybkie myślenie, a w Dobble grać może do 8 osób.
  • Jenga to w zasadzie nie do końca gra planszowa ale pewnie wielu z Was ją zna. Gra w Jengę polega na układaniu coraz wyższej drewnianej wieży przez wyciąganie klocków z jej dołu i układanie ich u góry. Gracz, który w swoim ruchu przewróci wieżę przegrywa. Jenga sprawdza się świetnie zarówno przy zabawie z małymi dziećmi jak na zakrapianych imprezach dla dorosłych.
  • Taboo znana też pod tytułem Tabu to także bardzo popularna gra na imprezę. Taboo to takie trochę kalambury ale z dodatkowymi utrudnieniami. Otrzymujemy kartę, na które znajduje się słowo, które musi odgadnąć nasza drużyna. Na karcie znajdują się dodatkowo inne słowa, których nie możemy używać próbując naprowadzić naszą drużynę na odpowiedni trop. W Taboo zagrać może nawet 12 osób.
Przejdź do produktu