Jak zadbać o włosy zimą?

Jak zadbać o włosy zimą

W ciągu ostatnich dni nasz kraj nawiedziły siarczyste, kilkunastostopniowe mrozy, a takie ekstremalne temperatury zdecydowanie nie służą naszym włosom czy skórze twarzy lub rąk. Dlatego dziś mamy dla Was kilka prostych porad jak w ciąg tych najchłodniejszych miesięcy w roku dodatkowo zadbać o nasze włosy.

Największy problem dotykający naszych włosów w trakcie mrozów, to ich nadmierne elektryzowanie się. Nie ważne ile czasu spędzimy na układaniu fryzury to już chwile po wyjściu na mróz nasze włosy będą naelektryzowane. Nie pomagają również ciepłe, często wełniane czapki, z nich jednak nie należy oczywiście rezygnować. Z problemem elektryzowania się włosów pomogą nam różnego rodzaju nawilżające maski czy olejki do włosów.

W czasie mrozów włosy stają się dużo bardziej podatne na uszkodzenia, a to za sprawą utraty naturalnej bariery tłuszczowej. Dlatego zimą też warto olejować włosy specjalnymi olejkami przynajmniej raz w tygodniu. Pomoże im to w regeneracji i doda im blasku, a najlepiej sprawdzą się do tego naturalnej olej arganowy, kokosowy czy olej konopny.

Przejdź do produktu