Kosmetyczne sztuczki z korektorem

Korektor

Korektor to jeden z kosmetyków do makijażu, który wykorzystać możemy do wykonania kilku drobnych trików znacząco poprawiających wygląda naszej cery i zatuszowania ewentualne niedoskonałości. Oprócz ukrywania pewnych, niewygodnych dla nasz szczegółów, korektor może pomóc również w modelowaniu twarzy. Dziś przedstawimy Wam kilka szybkich, makijażowych sztuczek z użyciem korektora.

  • Trwałe cienie do powiek – każda z nas miała chyba w którymś momencie problem z osypującymi się czy nietrwałymi cieniami do powiek. Jeśli przed położeniem cieni użyjecie na skórze korektora wtedy będą się ona trzymać o wiele dłużej i nie będę osypywać. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że użycie korektora pod cieniami może także spotęgować ich kolor.
  • Usuwanie zmarszczek – do tego zadania najlepszy będzie korektor w odcieniu zielonkawym. Nakładamy go delikatnie tylko w miejscu zmarszczek, pędzelkiem do płynnego makijażu. Następnie na to aplikujemy korektor w kolorze cielistym. Na koniec wystarczy zastosować trochę transparentnego pudru dla utrwalenia.
  • Cienie pod oczami i przebarwienia – do maskowania takich niedoskonałości najlepiej nada się korektor w kolorach pomarańczowych lub brzoskwiniowych. Aplikujemy go palcem i lekko wklepujemy w newralgiczne miejsca. Na koniec nakładamy oczywiście korektor lub puder w kolorze najbardziej zbliżonym do naszej cery.
  • Pełne usta– korektor może nam pomóc nawet w uwypukleniu naszych ust. Wystarczy że rozetrzemy na środku warg trochę korektora w jaśniejszym odcieniu. Rozcieramy go delikatnie do momentu gdy będzie już bardzo słabo widoczny, a następnie nakładamy na to szminkę lub błyszczyk w naturalnym kolorze naszych ust.

Dobry korektor, znanej kosmetycznej marki to również dobry pomysł na prezent na zbliżające się święta. A wyprzedaże korektorów znajdziecie aktualnie TUTAJ.

Przejdź do produktu