Książki

gratka-dla-malego-niejadka

Książki kucharskie dla dzieci – Gratka dla małego niejadka

O Emilii Dziubak pisaliśmy już poprzednio przy okazji książki Rok w Lesie. Jest to polska autorka i ilustratorka książek, głównie dziecięcych, która za swoje prace otrzymała cały szereg nagród nie tylko w Polsce ale na całym świecie. „Gratka dla małego niejadka” to wyjątkowa książka kucharska dla dzieci tej autorki.

Książka z przepisami dla dzieci

W książce tej znajdziecie mnóstwo, pięknie przedstawionych, informacji na temat przeróżnych warzyw, wartości odżywczych poszczególnych produktów, podstawowych zasad dotyczących żywienia przy przygotowywania produktów. Zarówno składniki i jak poszczególne przepisy również zobrazowane zostały pięknymi ilustracjami, które zachęcają maluchy do czytania i przyswajania w ten sposób rożnych ciekawych informacji. Dzieci dowiedzą się z tej książki kucharskiej na przykład tego jakie witaminy znajdują się w poszczególnych produktach, dlaczego należy myć warzywa przed spożyciem itd. Książka ma niemal 100 stron wypełnionych pięknymi i zabawnymi ilustracjami autorstwa Emilii Dziubak, a więcej o książce przeczytacie na stronie sklepu.

Książki kucharskie dla dzieci – Gratka dla małego niejadka
5 (100%) 1
Czytaj więcej
Książka dla dzieci Mapy

Książki dla dzieci – Mapy

Książka „Mapy”, której autorami są Aleksandra i Daniel Mizielińscy to prawdziwa wizualna podróż dookoła świata, w którą może wyruszyć Twoje dziecko nie ruszając się z domu. W książce tej znajdziecie aż 51 dużych, pięknie stylizowanych, obrazkowych map, reprezentujących 42 kraje i 6 kontynentów. Na mapach narysowane są charakterystyczne dla poszczególnych regionów zwierzęta, rośliny, zabytki czy krajobrazy. Jest to wspaniałe źródło informacji o świecie dla każdego dziecka. A książka państwa Mizielińskich odniosła ogromny sukces nie tylko w Polsce ale również poza granicami kraju. Oprócz szeregu nagród i wyróżnień książka znalazła się w 2013 na liście 6 najpiękniejszych książek dla dzieci wg. The New York Times, a przetłumaczona została już na 20 języków. Książka teoretycznie przeznaczona jest dla dzieci powyżej 10 roku życia jednak często zasiadają do niej całe rodziny. A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej to zapraszamy na stronę sklepu.

Książki dla dzieci – Mapy
5 (100%) 1
Czytaj więcej
Rok w lesie

Książki dla dzieci – Rok w lesie

Emilia Dziubak to wielokrotnie nagradzana, polska ilustratorka, głównie książek dla dzieci. Książki jej autorstwa cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci jak i rodziców. Jedno z najnowszych dzieł tej ilustratorki to wydana w 2015 roku książka dla dzieci Rok w lesie. Na 12 dużych kolorowych planszach przedstawione jest życie leśnych zwierząt. Każda plansza reprezentuje inny miesiąc roku i to jak określone gatunki leśnych zwierząt zachowują się w tym okresie. Na dwóch dodatkowych planszach znajduje się opis poszczególnych gatunków, występujących w Polsce zwierząt, a także interaktywna gra, dzięki której dzieci mogą oglądać książkę godzinami. Książka Rok w lesie będzie odpowiednia dla dzieci od lat kilku do kilkunastu. Młodsze maluchy mogą oglądać kolorowe ilustracje, a starsze nauczą się z książki wiele o zachowaniach leśnych zwierząt, występujących w naszym kraju. Książka wydana jest w dużym formacie, na grubych stronach. Bardzo ładne wydanie tej pozycji sprawia, że jest to idealna książka na prezent.

Książki dla dzieci – Rok w lesie
5 (100%) 1
Czytaj więcej
O jabłkach

Książki kucharskie – Eliza Mórawska O jabłkach

Eliza Mórawska to jedna z najbardziej znanych, polskich blogerek kulinarnych, której przepisy kulinarne znajdziecie na stronie WhitePlate.com. Blog ten zdobył na tyle dużą popularność, że autorka zdecydowała się na książkowe wydanie swoich przepisów.

Eliza Mórawska „O Jabłkach”

„O jabłkach” to już druga książka Elizy Mórawskiej, a znalazło się w niej 40 autorskich przepisów na dania i desery zawierające jabłka. Owoc ten jest jednym z głównych towarów eksportowych naszego kraju, a polskie jabłka znane są na całym świecie. Wbrew pozorom w książce „O jabłkach” znajdziecie nie tylko przepisy na ciasta i desery ale również na obiadowe dania wytrawne. Książka „O jabłkach” to idealny prezent dla każdego kto lubi gotować, książka jest bardzo ładnie wydana, a wszystkie znajdujące się w niej dania zostały opatrzone również pięknymi fotografiami autorstwa Krzysztofa Kozanowskiego.

Książki kucharskie – Eliza Mórawska O jabłkach
4.67 (93.33%) 3
Czytaj więcej
Skandynawskie kryminały

Skandynawskie kryminały Lizy Marklund

Moda na skandynawskie powieści kryminale nie przemija już od kilku lat. Prekursorami tego gatunku byli, nieżyjący już niestety, Henning Mankell ze swoimi powieściami o Kurcie Wallanderze oraz Stieg Larsson z serią powieści Millennium. Książki szwedzkich i norweskich autorów, często osadzona w realiach surowej północy lub dużych wielokulturowych miast Szwecji i Norwegii sprzedają się na całym świecie w miliona egzemplarzy.

Szwedzkie kryminały

Do grona szwedzkich autorów kryminałów, którzy odnieśli światowy sukces zdecydowanie należy również Liza Marklund. Jest to szwedzka dziennikarka i pisarka, której największą popularność przyniosła seria książek o Annice Bengtzon dziennikarce-detetywie. Powieści z tej serii ukazały się w kilkunastu językach, a część z nich doczekała się adaptacji filmowych.

Dobre kryminały na prezent

Jeśli więc szukacie dobrej, trzymającej w napięciu i wciągającej powieści kryminalnej dla siebie, lub na prezent dla kogoś bliskiego to zachęcamy Was do sprawdzenia książek Lizy Marklund. Wiele z nich ukazało się w tak zwanej „Czarnej serii” wydawnictwa Czarna Owca. A najnowsze, wydane po polsku, pozycje tej pisarki to „Żelazna krew”, „Szczęśliwa ulica” czy „Granice”. Powieści te oraz kilkanaście innych skandynawskich kryminałów znajdziecie klikając w poniższy link.

Skandynawskie kryminały Lizy Marklund
5 (100%) 4
Czytaj więcej
Poznaje świat ze zwierzętami

Książki dla dzieci – Poznaję świat ze zwierzętami Litery ABC

„Poznaję świat ze zwierzętami Litery ABC” to książka dla małych dzieci, która ma za zadanie pomóc im poznać pierwsze litery. W książeczce tej znajdziecie ponad 100 kolorowych ilustracji różnych zwierzątek wraz z ich nazwami. Dzięki temu dzieci nie tylko poznają litery i przygotowują się do nauki czytania ale także poznają żyjące na całym świecie gatunki zwierząt. Dodatkowo, dzięki tej książeczce dzieci uczą się kolorów, podstaw liczenia, a także dzięki różnicom w świecie zwierząt, poznają przeciwieństwa. „Poznaję świat ze zwierzętami Litery ABC” to jedna z serii czterech książeczek dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ukazała się nakładem wydawnictwa Zielona Sowa, a cenę tej książki (aktualnie w promocji) możecie sprawdzić klikając w poniższy link.

Książki dla dzieci – Poznaję świat ze zwierzętami Litery ABC
4.33 (86.67%) 3
Czytaj więcej
Dzikie rośliny jadalne

Książka na prezent – Dzikie rośliny jadalne

„Preppersi” to ostatnio modny w mediach temat. Mówiąc w dużym skrócie są to ludzie, którzy chcą być przygotowani na różnego rodzaju lokalne czy globalne kryzysy, katastrofy czy sytuacje awaryjne. Tak zwany survival czyli umiejętność przeżycia w trudnych warunkach również jest istotnym elementem tej strategii. A jeśli interesuje Was ten temat lub szukacie na przykład prezentu dla fana survivalu to dziś chcielibyśmy polecić Wam ciekawą książkę „Dzikie rośliny jadalne Przewodnik Survivalowy”. Tom ten zawiera opis około 1000 gatunków potencjalnie jadalnych roślin, z których większość spożywał sam autor w trakcie swoich podróży. Książka w ciekawy sposób pokazuje potencjał jaki drzemie w dzikich roślinach, które otaczają nas na co dzień. Oprócz tego w książce znalazło się także wiele ciekawostek na temat wykorzystania roślin przez ludy pierwotne Afryki czy Syberii. W skali polskiego rynku wydawniczego jest to pozycja unikalna, która może zainteresować nie tylko survivalowców.

Książka na prezent – Dzikie rośliny jadalne
4.5 (90%) 4
Czytaj więcej
Różnimisie

Książki dla dzieci – Różnimisie

„Różnimisie” autorstwa Agaty Królak to książeczka dla najmłodszych dzieci w wieku od mniej więcej 3 lat. Tytułowe Różnimisie to zabawne niedźwiadki, które pozwalają dzieciakom poznać kilkanaście popularnych przeciwieństw. Misie narysowane są w parach, na przykład młody i stary miś, szybki i wolny czy smutny i wesoły. Proste ale zabawne obrazki na pewno spodobają się maluchom i po części pomogą im zrozumieć otaczający je świat. Dzięki książeczce dzieci dowiedzą się także, że jeśli ktoś jest inny to wcale nie oznacza, że jest gorszy. Książeczka ukazała się nakładem wydawnictwa Dwie Siostry, wykonana jest na grubych, kartonowych stronach, w twardej oprawie. Kliknij link poniżej aby dowiedzieć się więcej o tej książeczce i zobaczyć inne książki dla małych dzieci.

Książki dla dzieci – Różnimisie
5 (100%) 2
Czytaj więcej
Szkolenie psa

Szkolenie psa Agility

Agility to zyskująca z roku na rok na popularności, dyscyplina sportu dla psów. Pies biorący udział w zawodach Agility musi przebyć specjalny tor przeszkód, przez który właściciel przeprowadza go komendami głosowymi lub gestami. Celem jest przebycie toru bezbłędnie i w jak najkrótszym czasie. Agility to dyscyplina zarówno dla psów rasowych jak i mieszańców i może byś świetnym sposobem na spędzenie czasu ze swoim pupilem. A każdemu kto chciałby spróbować swoich sił w szkoleniu swojego psa do zawodów Agility polecamy książkę „Szkolenie psa Agility”, której autorami są Viviane Theby i Michaela Hares. Więcej o książce dowiecie po przejściu na stronę produktu w naszym pasażu.

Szkolenie psa Agility
4.67 (93.33%) 3
Czytaj więcej
Strona 1 z 3123