Skandynawskie kryminały Lizy Marklund

Skandynawskie kryminały

Moda na skandynawskie powieści kryminale nie przemija już od kilku lat. Prekursorami tego gatunku byli, nieżyjący już niestety, Henning Mankell ze swoimi powieściami o Kurcie Wallanderze oraz Stieg Larsson z serią powieści Millennium. Książki szwedzkich i norweskich autorów, często osadzona w realiach surowej północy lub dużych wielokulturowych miast Szwecji i Norwegii sprzedają się na całym świecie w miliona egzemplarzy.

Szwedzkie kryminały

Do grona szwedzkich autorów kryminałów, którzy odnieśli światowy sukces zdecydowanie należy również Liza Marklund. Jest to szwedzka dziennikarka i pisarka, której największą popularność przyniosła seria książek o Annice Bengtzon dziennikarce-detetywie. Powieści z tej serii ukazały się w kilkunastu językach, a część z nich doczekała się adaptacji filmowych.

Dobre kryminały na prezent

Jeśli więc szukacie dobrej, trzymającej w napięciu i wciągającej powieści kryminalnej dla siebie, lub na prezent dla kogoś bliskiego to zachęcamy Was do sprawdzenia książek Lizy Marklund. Wiele z nich ukazało się w tak zwanej „Czarnej serii” wydawnictwa Czarna Owca. A najnowsze, wydane po polsku, pozycje tej pisarki to „Żelazna krew”, „Szczęśliwa ulica” czy „Granice”. Powieści te oraz kilkanaście innych skandynawskich kryminałów znajdziecie klikając w poniższy link.

Przejdź do produktu