Buty Nike Air Max

Buty Nike Air Max

Buty Nike Air Max czy popularne Air Maxy to chyba najbardziej znana i kultowa seria butów sportowych. Pierwsze buty z serii Nike Air Max trafiły na rynek w 1987 roku czyli już 27 lat temu. W ciągu tych niecałych trzech dekad Air Maxy stały się jedną z ikon mody i ulicznego stylu. Wiele klasycznych modeli Nike Air Max do dziś sprzedaje się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy w kolejnych reedycjach.

O co jednak chodzi w butach Nike Air Max? W obuwiu sportowym z tej serii zastosowano zestaw poduszek powietrznych, które umieszczone są wewnątrz podeszwy. Technologia ta została stworzona przez jednego z byłych inżynierów NASA, natomiast projektant firmy Nike Tinker Hatfield dodał od siebie charakterystyczne, przezroczyste „okienko” w podeszwie buta. Seria Air Max stała się strzałem w dziesiątkę, a pojawienie się pierwszego modelu w 1987 roku stało się początkiem legendy firmy Nike.

Do dziś buty Nike Air Max to jeden z najczęściej kupowanych modeli obuwia sportowego. Co prawda buty te pierwotnie były przeznaczone do biegania to obecnie są one raczej obuwiem lifestylowym i jedną z ikon mody ulicznej.

Przejdź do produktu