Jak dobrać płaszcz do figury?

Jak dobrać płaszcz do figury

Płaszcz to jeden z najpopularniejszych elementów jesiennych i zimowych stylizacji. Przydaje się on szczególnie tym z nas, które ze względu na pracę muszą codziennie ubierać się elegancko i przestrzegać firmowego dress code. Dzisiaj kilka praktycznych porad na temat tego jaki płaszcze wybrać, do jakiego typu sylwetki. Zobacz jaki fason płaszcza będzie najlepszy dla Ciebie.

  • Figura jabłko – jeśli Twoja figura cechuje się dużym biustem i dużymi biodrami możesz sięgnąć po jednorzędowe płaszcze z głęboko wyciętym dekoltem, w kształcie litery V. Sylwetkę wyszczuplić mogą dodatkowo lamówki lub żakietowe kołnierze w płaszczach.
  • Figura gruszka – czyli szerokie biodra i mały biust. W przypadku takiej sylwetki wybierz płaszcze z dużym kołnierzem, futerkiem itd. Optycznie powiększą one biust, podobnie jak płaszcze z poduszkami na ramionach. Pomóc mogą również płaszcze z rozkloszowanym dołem jak i pasek w talii.
  • Figura stożek – cechuje się zwykle szerokimi ramionami, małym biustem i wąskimi biodrami. Jeśli masz sylwetkę w tym typie wybieraj raczej płaszcze jednorzędowe rozszerzające się ku dołowi tak aby optycznie powiększyć biodra. Dodatkowo pasek w talii może Ci pomóc osiągnąć wizualny efekt klepsydry.
  • Figura klepsydry – czyli duży biust, wąska talia i krągłe biodra, posiadaczki takiej figury mogą spokojnie sięgnąć po jednorzędowe płaszcze taliowane lub z paskiem. A jeżeli masz nieco pełniejsze kształty to wybierz taki płaszcz, który będzie sięgał poniżej pośladków.

Zapraszamy Was także do obejrzenia TEJ GALERII, w której znajdziecie płaszcze z najnowszych kolekcji różnych modowych marek i projektantów.

Przejdź do produktu