Jak dobrać spodnie do sylwetki?

spodnie damskie

Dobrze dobrane spodnie potrafią wymodelować sylwetkę oraz zatuszować niektóre mankamenty. Zobacz jakie spodnie wybrać w zależności od figury.

Jeśli masz typ sylwetki V, czyli wąskie biodra oraz szerokie ramiona i duży biust. To aby wyrównać proporcje wybieraj spodnie z szerokimi nogawkami, wszelkie naszycia (kieszenie, paski) na nogawkach są również pożądane. Unikaj natomiast spodni typu rurki.

Wszystkie panie z figurą przypominającą kształt litery A, czyli wąskie ramiona i dosyć szerokie biodra powinny wybierać spodnie z obniżonym stanem, np. biodrówki. Najlepsze będą spodnie o prostych nogawkach. Dobrze jest, gdy spodnie mają kanty albo desenie w cienkie prążki. Unikać należy wszelkich przetarć i naszywek na wysokości ud.

Ostatni typ sylwetki to X, jeden z bardziej pożądanych typów. Typ X charakteryzuje się wydatnym biustem i wyraźnym wcięciem w talii. Panie, które mają ten typ figury, pasuje im większość rodzajów spodni. Powinny jednak uważać, aby nie poszerzać się optycznie w biodrach, czyli unikać w tym miejscu zakładek i wszelkich przetarć.

Przejdź do produktu