Jak rozpoznać oryginalne buty Timberland

Jak rozpoznać podróbki Timberland

Marka Timberland zrobiła w ciągu ostatnich kilku czy kilkunastu lat zawrotną karierę. A wszystko zaczęło się już w 1952 roku kiedy to powstała firma. Marce tej udało się zdobyć rozgłos dzięki opracowaniu technologii wtapiania cholewki bezpośrednio w podeszwę buta. Dzięki temu buty Timberland stały się całkowicie wodoodporne. W ostatnich latach, klasyczne trapery Timberland, tak zwany model nr 6, podbił świat mody szturmując stylizacje przeróżnych znanych blogerek, gwiazd itd. Niestety popularność ta sprawiła, że na rynku zaczęły pojawiać się podróbki butów tej marki. Dziś więc mamy dla Was krótki poradnik, który pomoże Wam rozpoznać czy kupujecie oryginalne buty Timberland czy podróbki. Poradnik ten dotyczy traperów Timberland, a nie innych fasonów, które obecnie znajdziecie też w kolekcji tej firmy.

  Cena to pierwszy wyznacznik, po którym możemy stwierdzić ze coś jest nie tak. Oryginalne, nowe trapery Timberland dostępne są zazwyczaj w przedziale cenowym 400-700 zł. Jeśli buty, które chcemy kupić są dużo tańsze to powinno być to dla nas już pierwsze ostrzeżeni.
  Logo marki jest wytłoczone na bokach buta w okolicy pięt. W oryginalnych timberkach logo jest wytłoczone na skórze i w miarę dokładne. W podróbkach może być koślawe i nierówne, a nawet doklejone.
  Sznurowadła są plecione, solidne i dosyć długie. Jeśli w butach które chcesz kupić są najzwyklejsze, kiepskiej jakości sznurowadła, lepiej uniknąć tego zakupu.
  Wyściółka w oryginalnych butach Timberland jest ze skóry naturalnej. Jeśli w środku znajduje się sztuczny kożuszek lub materiał tekstylny to jest duża szansa, że są to podróbki.

A na 100% oryginalne buty Timberland znajdziecie na przykład NA TEJ STRONIE.

Jak rozpoznać podróbki Timberland

Przejdź do produktu
 • dred

  „Wyściółka w oryginalnych butach Timberland jest ze skóry naturalnej. Jeśli w środku znajduje się sztuczny kożuszek lub materiał tekstylny to jest duża szansa, że są to podróbki.”. Bzdura. Model TIMBERLAND 6 IN WP SHEARLING BOOT jest z futerkiem. To samo TIMBERLAND 6 IN PREMIUM model 10063. Typowy tekst bezmyślnie skopiowany z innego portalu.