Tajemnica butów Emu

Tajemnica butów Emu

Buty Emu to jedyne w swoim rodzaju obuwie, które ma chyba tyle samo zwolenników co przeciwników. Ich specyficzny, może nawet trochę nieforemny kształt, wpisał się już na stałe w kanony mody. O sukcesie marki Emu Australia zdecydował jednak nie wygląd, a użyte do uszycia tych butów materiały i komfort jaki daje ich noszenie.

Oryginalne buty Emu wykonane są ze skóry i wełny merynosa czyli specjalnego gatunku owcy, hodowanej w Australii. Warstwa wierzchnia obuwia Emu wykonana jest ze skóry, a wewnętrzne ocieplenie z wełny merynosa. A dzięki właściwościom tych materiałów w butach Emu będzie nam ciepło zimą i przyjemnie chłodno latem. Oprócz dobrej cyrkulacji powietrza skóra z merynosa jest również wodoodporna, dzięki czemu nasze stopy będą również chronione przed wilgocią.

W butach Emu zastosowano także podwójną podeszwę, która także ocieplona jest wełną merynosa. Daje to dodatkowo ochronę przed zimnem bijącym od gruntu. Dzięki tym naturalnym materiałom noszenie butów Emu daje naprawdę duży komfort i wygodę. A już wiele przeciwniczek ich nieforemnego kształtu zmieniło zdanie o tych butach już po pierwszym ich założeniu.

Przejdź do produktu