Prezent dla faceta – Karbala

Karbala

Jeśli szukasz pomysłu na niedrogi prezent dla faceta, niezależnie od tego czy jest to Twój mąż, chłopak, ojciec, brat czy prostu przyjaciel, książka będzie jedną z najczęściej wybieranych propozycji. A dziś mamy dla Was książkę o 100% męskiej tematyce. „Karbala” to książka, której autorami są Piotr Głuchowski i Marcin Górka, a składają się na nią relację uczestników największej bitwy polskich żołnierzy od czasów II Wojny Światowej.

Bitwa ta miała miejsce w 2004 roku w irackim mieście Karbala, świętym miejscu szyitów. W wyniku ofensywy islamskiej Armii Mahdiego polskie siły stabilizacyjne straciły kontrolę nad większością miast w swojej strefie. Ostatnim punktem oporu stał się ratusz w Karbali, w którym kapitan Grzegorz Kaliciak, dowodząc kilkudziesięcioosobowym oddziałem, bronił się przez 3 doby przed przeciwnikiem posiadającym 10 krotną przewagę.

Książka stanowi relacje z tych wydarzeń, a także jest hołdem złożonym polskim żołnierzom i ich odwadze. Książki Karbala szukajcie w dobrych księgarniach lub na stronie naszego pasażu z książkami.

Przejdź do produktu