Bieganie zimą – jak wybrać odzież?

Bieganie zimą

Nadejście zimy to dla części z nas wymówka do odpuszczenia sobie treningów biegowych na świeżym powietrzu. Prawda jest jednak taka, że biegania możemy z powodzeniem kontynuować również w czasie zimowych miesięcy. Potrzebujemy tylko odrobiny siły woli i odpowiedniej odzieży. Zimą największym zagrożeniem dla naszego zdrowia może być przegrzanie się i wynikające z tego nadmierne pocenie. Musimy więc pamiętać aby ubierać się na cebulkę i przesadzić z grubością poszczególnych warstw.

Odzież do biegania zimą

  • Pamiętaj o czapce lub kominiarce do biegania i ewentualnie rękawiczkach. Czapka powinna być wykonana ze specjalnej, odprowadzającej wilgoć tkaniny. Grube czapki do noszenia na co dzień nie nadają się do biegania.
  • Bielizna termoaktywna to podstawowa odzież do zimowego biegania. Z jednej strony ogrzewa ona organizm, a z drugiej zapobiega jego przegrzaniu. Bardzo ważne jest też odprowadzanie wilgoci na zewnątrz.
  • Zależnie od tego po jakim terenie biegasz wybierz odpowiednie buty. Buty do biegania zimą są często nieco cięższe ze względu na dodatkowe ocieplenie czy materiały wodoodporne.
  • Zimą może przydać się też lekka, sportowa kurtka do biegania, dobrze chroniąca przed wiatrem i wilgocią.

A zarówno buty jak i odzież do biegania zimą znajdziecie w ofercie najlepszych marek sportowych jak Asics, Nike, Adidas czy Reebok.

Przejdź do produktu