Jak wybrać kurtkę narciarską

Jak wybrać kurtkę narciarską

Kurtka narciarska to jeden z niewielu elementów naszej garderoby, przy którego wyborze, najważniejsze powinny być kwestie praktyczne. W końcu w pewnym sensie od dobrej kurtki, częściowo zależy nasze zdrowie i bezpieczeństwo na stoku. Oczywiście nie zaszkodzi jeśli kurtka będzie również w modnym kolorze czy fasonie weźcie jednak pod uwagę, że dobrą kurtkę narciarską kupuje się na lata. Oto kilka prostych punktów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze kurtki narciarskiej. Większość z nich dotyczy oczywiście także kurtek snowboardowych.

Jaką kurtkę narciarską wybrać

  • Sprawdź czy ubraniu kurtki i podniesieniu rąk do góry kurtka nie odsłania Ci pleców jeśli tak wybierz lepiej większy/dłuższy model.
  • Przede wszystkim kurtka narciarska musi być ciepła, chronić przez wiatrem i wilgocią ale zapewniać dobrą cyrkulację powietrza. Przydadzą się tu membrany z materiału typu Gore-Texu.
  • Kaptur to kolejny element kurtki narciarskiej, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Powinien on być na tyle duży aby zmieściła się w nim głowa w kasku narciarskim. Dodatkowo kaptur powinien mieć ściągacze aby można go było dopasować do kasku.
  • W kurtce narciarskiej powinny się też znaleźć wszyte elementy odblaskowe, szczególnie jeśli macie zamiar jeździć wieczorem czy o zmierzchu.
  • Kieszeń na rękawie zdecydowanie przydaje się w kolejce na narciarskim stoku. Warto sprawdzić czy kurtka, którą chcemy kupić takową posiada.

A tegoroczne kurtki narciarskie możecie obejrzeć W TEJ GALERII.

Przejdź do produktu